Панама и Кордоба на 1/4-финал в Копа Америка (ВИДЕО)

0
panama
-

Бившият защитник на Левски Хосе Кордоба игра цял мач за Панама при победата с 3:1 над Боливия на Копа Америка. Панамците завършиха на второ място в група „С“ и се класираха за четвъртфиналите, където ще се изправят срещу Бразилия или Колумбия.

За тима от Централна Америка това е първо достигане до фазата на директните елиминации при едва второто му участие в турнира. Боливия пък загуби всичките си срещи и остана на дъното в групата.
Резултата в полза на Панама откри Хосе Фахардо в 22-ата минута. Той получи пас от Кристиан Мартинес и с прецизен удар не даде шансове на стража на Боливия Гийермо Вискара.

До почивката нов гол не падна, а в средата на втората част биливийците, които се нуждаеха от задължителна победа, изравниха. Точен беше Бруно Миранда. Малко по-късно вратарят на Панама Орландо Москера направи важно спасяване.

В 79-ата минута Ерик Дейвис центрира от левия фланг, а Едуардо Гереро отклони топката с глава и отбеляза първото си попадение за националния отбор.

В добавеното време резервата Сесар Янис вкара и трети гол за Панама.