Панатинайкос помете Ботев (Пд) насред врящия „Христо Ботев“ и прати „канарчетата“ в ЛК

0
botev plovdiv panatinaikos
Снимка: facebook.com/botevplovdiv
- -

Ботев (Пловдив) загуби от Панатинайкос в мач-реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа. На изпълнения до краен предел стадион „Христо Ботев“ „канарчетата“ отстъпиха с 0:4 и след поражението 1:2 в първия двубоя отпадат от тази надпревара. Те ще продължат участието си евротурнирите в Лига на конференциите. Там, в третия квалификационен кръг, „жълто-черните“ ще премерят сили със Зрински Мостар. Любопитното в случая е, че наставникът на пловдивчани – Душан Керкез – ще се изправи срещу тим от родината си – Босна и Херцеговина.

stadion hristo botev koleja botev plovdiv fenove

Двубоят започна кошмарно за Ботев. Филип Джуричич изведе вляво в наказателното поле Филип Младенович, който веднага даде успореден пас. От вратарското поле пък Александър Йеремейев без проблеми засече в мрежата за 0:1. Така нападателят вкара втория си гол срещу „канарчетата“, след като се разписа и в първия двубой.

Ботев можеше да изравни в 27-ата минута. Николай Минков изстреля истински снаряд от границата на наказателното поле. Топката обаче разтресе напречната греда.

Панатинайкос реши всичко в своя полза в 34-ата минута. Домакините не успяха да изчистят добре центриране от фал. Топката стигна на границата на наказателното поле до Филип Джуричич, който шутира от въздуха. Топката рикошира в главата на Уджа и влетя в горния десен ъгъл на вратата за 0:2.

В 39-ата минута Бакасетас нанесе силен удар от дъгата на наказателното поле. Топката обаче срещна напречната греда и излезе в аут.

Малко след това „канарчетата“ получиха нов тежък удар. Звезда на отбора – Антъни Уджа – се сблъска с Тамм и падна тежко на терена, след което беше изнесен от терена на носилка. Голмайсторът бе заменен принудително, а съмненията пък са, че е получил сериозна травма.

За капак на всичко, във 2-ата минута на даденото продължение гърците стигнаха и до трети гол. Манчини бе изведен с глава, нахлу вдясно в наказателното поле, след което с успореден пас намери Филип Джуричич, който пък от вратарското поле без проблеми оформи класиката в резултата – 0:3.

Панатинайкос стигна до четвърто попадение в 50-ата минута. Янис Коцирис изведе на ъгъла на вратарското поле Йеремейеф, който технично копна топката над Бернат. Първоначално голът беше отменен заради засада. След разглеждане на ситуацията от ВАР, обаче бе преценено, че футболистът на гостите е в редовна позиция, което означаваше 0:4.

В 59-ата минута втори футболист на Ботев се контузи. Андрей Йорданов влезе на мястото на Константинос Балоянис, но дори не успя да докосне топката преди да се наложи да бъде заменен в 64-ата минута от Янис Карабельов.

В 72-ата минута Ето’о центрира отдясно. Секулич засече в наказателното поле с глава, но неточно.

120 секунди по-късно Бернат се намеси решително след фронтален удар, предотвратявайки пети гол.

Панатинайкос пропусна отлична възможност в 86-ата минута. Лимнюс бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе отразен от Бернат.

В 4-ата минута на даденото продължение и Шпорър излезе сам срещу стража на Ботев, който отново се справи отлично и изби шута.