ПАОК започна с победа контролите,Десподов с асистенция(СНИМКИ)

0
DESPODOV
-

ПАОК (Солун) започна серията от летни контролни срещи с успех с 2:1 над кипърския АЕК (Ларнака) на терена в нидерландската база Сволген, а българското крило Кирил Десподов асистира за първия гол в срещата в 28-ата минута на срещата.

Щефан Шваб и Томас Мург вкараха попаденията за гръцките шампиони, все преди почивката. „Жълто-зелените“ от Кипър върнаха един гол през втората част на мача.

Румънският старши треньор на ПАОК Разван Луческу искаше да се възползва от тази игра, да разпредели времето на своите играчи, използвайки две единайсеторки. Така Десподов, който започна като титуляр, остана на терена само през първата част. Тимът от Солун имаше думата и надмощието през първото полувреме, като „черно-белите“ играха добър комбинативен футбол и напълно разбиха пресинга на АЕК, като в много случаи отнемаха топката в критични точки на терена.

ПАОК откри резултата в 28-ата минута, като Оздоев хитро пусна топката напред, а Шваб и Десподов се справиха перфектно. Българинът центрира и австриецът отбеляза със силен удар с глава.

Следващата проверка на Десподов и съотборниците му ще се проведе на 6-и юли, отново в Сволген, а съперник ще бъде Хибърниън.