Паро: Някои липси са непреодолими, ЦСКА не разполага с нужния капацитет! Каква беше тази глупост на Кабаков?!

0
- -

Легендата на ЦСКА – Аспарух Никодимов – сподели мнението си за загубата на ЦСКА-София от Лудогорец с 0:1.

„ЦСКА и Лудогорец, изненадващо или не, представиха слаб мач в битката за първото място у нас. Червените имаха повече възможности да спечелят, но не им достигна майсторство и трите точки, а с това и лидерската позиция, отидоха при тима от Разград. Липсата на качество на „Армията“, върху което често се акцентира през този сезон, за съжаление пролича точно в най-важния момент. Това е и нормално. Класата се показва в ключовите битки, а не срещу слабите противници. Срещу тях и късметът може да те покрие, но когато настъпи моментът на истината, трябва да си на висота. А очевидно ЦСКА не разполага с нужния капацитет. В същото време Лудогорец, който категорично не заслужаваше победата на база представянето си, имаше една възможност и се възползва от нея. И то чрез най-опасния си човек във въздуха в ситуация, която бе проспана от цялата защита и най-вече от индивидуалния му пазач Амос Юга. За шампионски мачове са нужни специална подготовка и знания, каквито обаче е трудно да получиш в ниските дивизии, откъдето идват повечето футболисти на ЦСКА. А тези липси са непреодолими.

Срещу Лудогорец червените получиха от собственото си лекарство през сезона – бяха победени, без да са надиграни, след заучена ситуация при статично положение. Но трябва да се повтори – те го направиха в най-важния момент, докато армейците спечелиха само 1 точка от 4-те си ключови двубоя срещу Левски и Лудогорец. И това показва какво е нивото на отбора.

На теория шансовете за титлата остават и след втората за сезона загуба от разградчани, но с всеки следващ мач те ще намаляват. И едва ли и късметът ще покрие 31-кратните шампиони, защото, както и в неделя видяхме, за пореден път бе потвърдена максимата, че късметът идва при силните.

Без да служи като каквото и да е оправдание за ЦСКА, повече от 24 часа след дарбито на „Армията“, продължава да не е ясно защо съдията Георги Кабаков прибра футболистите на Лудогороц в съблекалнята и прекрати двубоя за повече от 10 минути. Каква беше тази глупост?! Абсолютно престараване от страна на рефера, която тотално уби темпото на червените. Цял живот съм свързан с футбола и не съм виждал никога подобно нещо! Случвало се е да се спре играта за една-два минути, ако трябва да се предупреди публиката и да се изчака да се успокои, но не и така без никакво предупреждение да се прекратяват действията на терена. Освен това още през първото полувреме съдията умишлено накъсваше играта. Когато искаш да спънеш домакина, започваш да убиваш ритъма. Това е друга вечна максима във футбола. Но отново – ЦСКА сами са си виновни и не могат да търсят причините за загубата другаде, освен в собствения си двор. Първото място бе сдадено и сега ще проличи как ще се отрази това на отбора в оставащите 7 мача до края на сезона“, коментира Паро пред „Тема спорт“.