Пифа: Много се радвам, че в ЦСКА има млади български момчета! Трябва да се поработи върху психологията на футболистите

0
Снимка: facebook.com/ivailo.petrov.9
- -

Бившият вратар на ЦСКА – Ивайло Петров – Пифа – заяви пред „Мач Телеграф“, че ще е добре ЦСКА-София да работи със спортен психолог. Той сподели коментара си за победата над Хебър с 3:1 и посочи какво не му е харесало.

„Добра победа и напълно заслужена. Тя беше в графата „задължителни“. Това, което ми прави впечатление, е, че през първото полувреме играхме по един начин, а през второто – по коренно различен. Нямаше острота и хъс след почивката, а това е стара слабост и от години се знае за нея. Всичко опира до менталното и психологическото състояние на момчетата. Тук не става дума за подготовката на играчите. На полувремето беше 2:0, но се видя отпускане. Трябваше през второто полувреме футболистите да излязат и да вкарат бързо два гола и по този начин да затворят мача. През миналата година беше същото и редувахме силно и слабо полувреме, както и силен и слаб мач. Сега се получава същото. Никой няма вина за това! Трябва да се поработи върху психологията на футболистите. Това не е отскоро. Не съм се притеснявал, че може да стане изненада. ЦСКА превъзхождаше Хебър по всички показатели. Тук говорим за манталитета и психиката на играчите. Имахме много положения пред тяхната врата. Това може да окаже влияние в някои ключови мачове“, коментира Пифа.

„Радвам се много, че има млади български момчета в отбора. Винаги съм бил „за“ това да играят юноши на ЦСКА в първия състав. Оптимист съм за сезона, защото тези млади момчета знаят какво значи ЦСКА. Например Чорбаджийски се представя много добре. Дано така да продължава. Това го забелязват много хора. От години говоря, че в спортните клубове е задължително да има спортни психолози. Минимум поне един трябва да има в отбора, а не да го пренебрегваме това. Това е много важно и трябва да се подходи сериозно в тази посока. Не само във футбола, а и в другите спортове. Пеле е имал спортен психолог. Не е срамно, а напротив. Полезно е! Всичко започва от психиката на даден спортист. Радвам се, че работя това и виждам спортистите каква крещяща нужда имат от това. Самите спортисти го осъзнават, което е много хубаво“, заяви Петров.

Стипич: Отборът ни се строи, трябва да вярваме в себе си