Пирин Бл започна със загуба и в Елитната група

0
51419442 1083822115122777 6332516407040802816 n
- -

Славия победи с 3:1 Пирин Благоевград в среща от 16-ия, първи пролетен кръг в Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се проведе при много студено време в София. Домакините взеха комфортен аванс още до почивката. „Белите“ водеха с 2:0 след първите 45 минути с два гола на Пламен Петров (26-а и 33-а минута). Гостите също имаха своите шансове, като може би най-добрата възможност пропусна Иван Атанасов.В средата на втората част Филип Кръстев направи класическа преднината на „белите“, а головете на Славия бяха и доста красиви и изработени. Малко след третото попадение домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Лъчезар Георгиев бе изгонен с директен червен картон.В края Пирин, който е в много променен състав от есента, имаше 2-3 ситуации като вкара една от тях в 89-ата минута. Антонио Геров бе автор на почетното попадение за гостите.В класирането Славия е на 7-мо място с 28 точки, а Пирин е на 10-та позиция с 22 точки. През пролетта орлетата ще налагат футболисти по-малки с година, или дори две. Много от играчите от есенната формация тренират с мъжете на клуба, а някои и напуснаха отбора.