Пирин отнесе Етър, Суда се вихри с хеттрик

0
pirin otbor
- -

Пирин (Благоевград) победи Етър в дербито на VI кръг на Втора лига. На стадион „Христо Ботев“ „орлетата“ се наложиха с 4:1.

Пирин поведе в 18-ата минута. Борис Иванов проби отляво и центрира. От трудна позиция на границата на вратарското поле Валентин Йосков засече с глава, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Само 240 секунди по-късно „орлетата“ удвоиха аванса си. Аймен Суда с прецизен шут по диагонала от границата на наказателното поле намери долния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В 58-ата минута Александър Дюлгеров центрира отдясно. Валентин Йосков засече с глава от точката за изпълнение на дузпа, но Нисторов с отличен рефлекс успя да избие в корнер. След неговото изпълнение топката стигна до границата на наказателното поле, откъдето Запро Динев нанесе мощен, но и неточен шут.

5 минути по-късно Аймен Суда прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради много тънка засада.

В 76-ата минута опасен удар на Аймен Суда бе спасен от Нисторов. По същото време пък феновете на Пирин направиха атрактивно пирошоу на трибуните.

В 88-ата минута Пирин сложи точка на спора. Губе Гуано намери пред вратарското поле Аймен Суда, който преодоля стража на гостите и без проблеми порази опразнената врата за 3:0.

В последната минута на редовното време „орлетата“ стигнаха и до четвърто попадение. Суда с удар от ъгъла на вратарското поле оформи своя хеттрик за 4:0.

В 3-ата минута на добавеното време Етър стигна до почетно попадение. Мартин Николов с плътен шут по диагонала се разписа за крайното 4:1.