Пирин Рз се събуди и победи Дунав в Русе

0
n 90218
- -

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) победи като гост Дунав (Русе) в мач от 13-ия кръг на Суперлигата на България, след като се наложи с 3:1 (25:19, 23:25, 25:17, 26:24) пред около 500 зрители в зала „Арена Монбат“.
По този начин двата тима запазиха местата си във временното класиране. Разложани са 7-и с 6 победи, 7 загуби и 21 точки, а Дунав е на 9-а позиция с едва 3 победи, 10 загуби и 10 точки. В следващия, междинен, 14-и кръг Пирин приема последния в таблицата Миньор (Перник) в сряда (30 януари) от 18,00 часа, докато гостуването на русенци на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) е отложено за 6-и февруари (сряда) заради участието на бургазлии в евротурнира за Купата на CEV.
Срещата бе доста оспорвана и изпълнена с много обрати и емоции. Двата тима си размениха по един гейм, а в третата част гостите от Пирин напълно владееха инициатвата. В края на четвъртия гейм играта бе точка за точка, но разложани не позволиха мачът да бъде вкаран в тайбрек и спечелиха с 26:24 и 3:1.