Пирин с обрат и важна победа в Плевен

0
pirin nova
- -

Пирин Благоевград победи като гост Спартак Плевен с 2:1 в двубой от осмия кръг на Втора лига. Въпреки, че губеха на почивката, възпитаниците на Иво Тренчев успяха да обърната резултата и да спечелят ценни три точки.

В 17-та минута домакините можеха да открият след добро центриране отляво, но ударът на Шопов се отби в лявата греда. Три минути по-късно отново след центриране Преслав Антонов опита странична ножица, но не уцели целта.

Натискът на Спартак даде резултат в 30-та минута, когато след статично положение Шоповотклони топката, Красимир Костов спаси, но при добавката опитният Яни Пехливанов откри в полза на плевенчани.

След почивката отборът на Пирин успя да реализира пълен обрат. Първо в 60-та минута младият Борис Иванов открадна топката в средата на терена, нахлу в половината на домакините, и със силен шут под гредата изравни резултата. Пет минути преди края при центриране от корнер, включилият се в атака капитан Александър Дюлгеров засече топката с глава и донесе победата на Пирин.

Пирин записа пета поредна победа и продължава да бъде лидер във Втора лига с актив от 19 точки.

Металург стана областен първенец за Sesame купа на България в Пернишко(СНИМКИ)