Пирин спечели местното дерби с Марек при юношите

0
29791814 2048623385404411 3713006195468927952 n
- -

Юношите на Пирин Благоевград победиха с 4:2 като гост Марек в Дупница в среща от четвъртия кръг на Елитната група до 19 години. Това бе и Югозападното дерби в тази група. Победата е втора поред за възпитаниците на Васил Петров, които отново бяха без доста хора ангажирани с мъжката формация за гостуването на Кариана днес.
Марек откри още във втората минута с гол на Симеон Димитров. До 25-ата минута Пирин стигна до пълен обрат.Тодор Смиленски изравни, а Валентин Шляков изведе Пирин напред в резултата. В 55-ата минута Марек отново изравни чрез втори гол на Симеон Димитров. Орлетата отново взеха инициативата и с попадения на Ивайло Михайлов и отново на Валентин Шляков спечелиха срещата.
Във временното класиране Пирин е на 9-та позиция с 6 точки, а Марек е 12-ти с 3 пункта.