Пирин удари 10 от Септември с дузпа и помрачи дебюта на Краси Балъков (ВИДЕО)

0
pirin cska
Снимка: cska.bg
- -

Септември (София) загуби от Пирин (Бл) в мач от ХХХ кръг на efbet Лига. На Националния стадион „Васил Левски“ домакините отстъпиха с 0:1. Срещата бе дебютна за новия старши треньор на септемврийци – Красимир Балъков.

В 16-ата минута Симеон Александров центрира от фал. Асен Георгиев засече с глава, но покрай лявата греда.

120 секунди по-късно Венцислав Бенгюзов получи на чиста позиция в наказателното поле и стреля. Димитър Шейтанов обаче демонстрира класа и спаси.

Почти веднага след това Митко Митков шутира от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев се справи отлично.

В 28-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Иван Арсов фаулира грубо Мартин Смоленски. Първоначално Георги Кабаков показа жълт картон. Последва разглеждане с ВАР, лично главният съдия отиде до монитора, след което промени решението си и изгони защитника на Септември.

В 32-ата минута Асен Георгиев получи в наказателното поле и отправи удар с глава. Вратарят на Пирин не успя да се намеси и топката влезе във вратата му. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Пирин поведе в 7-ата минута на даденото от съдията продължение на първата част. Мартин Стоянов събори Мартин Смоленски в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. От бялата точка Данийл Кондраков бе безупречен за 0:1.

В 58-а минута шут на Атанас Кабов с левия крак премина на сантиметри от целта.

10 минути след това и удар на Симеон Александров от границата на наказателното профуча покрай левия страничен стълб.

В 76-ата минута Пешов стреля от над 30 метра. Ковальов се намеси изключително неубедително. Вратарят не успя да улови отишлата право в него топка, която можеше да спре в мрежата, но все пак премина покрай лявата греда, излизайки в корнер.