Пирова победа за България срещу Естония

0
- -

България U21 завърши евроквалификацията с пирова победа с 3:0 срещу Естония U21. Този успех не помогна по никакъв начин на водения от Александър Димитров отбор да измести Полша от второто място в групата, тъй като „дружина полска“ спечели с 3:1 домакинството си на Латвия. Така младите „лъвове“ останаха на трето място и без шансове за класиране на Европейското първенство.

България поведе в резултата с гол на Лъчезар Котев в 27-ата минута. Той с много далечен удар не остави никакви шансове на Ньом и прати топката във вратата му.

Българите удвоиха резултата с гол в 30-ата минута на Ертан Томбак. Той направи двойно подаване с Илиан Илиев, след което от малък ъгъл успя да промуши топката във вратата на Ньом за 2:0.

През второто полувреме темпото на игра спадна драстично, а положения пред двамата вратари липсваха.

Здравко Димитров стреля от пряк свободен удар в 88-ата минута, но Ньом успя да се намеси и да избие в корнер.

България реализира все пак трети гол в 88-ата минута. Здравко Димитров центрира от корнер в наказателното поле на Естония, където Калоян Кръстев с глава вкара топката във вратата на Ньом.

България завърши на трето място в групата с 18 точки и загубените точки като гост на Латвия се оказаха решаващи в битката с Полша за второто място в групата. Поляците заеха именно второто място с 20 точки. Първото място бе заето от Русия с 23 точки. Сърбия остана на четвърта позиция с 12 точки.