Полша ни попари, загубихме важен мач

0
459107468 1116532816586509 1314177799264516066 n
- -

Младежкият национален отбор на България загуби от състава ма  Полша с 1:3 във важен мач от квалификациите за Европейското първенство до 21 години. Срещата се игра на стадион Александър Шаламанов. Родните национали пропуснаха шанса за класиране на шампионата на Стария континент, като сега остават само имагинерни теоретични вероятности.

В четвъртата минута Аркадиуш Пурка центрира от свободен удар в наказателното поле, но ударът с глава на Патрик Педа премина над вратата на Дамян Христов.

В 10-ата минута Никола Илиев пое топката в центъра и напредна към наказателното поле, където с пета пусна към Мартин Сораков, но неговият изстрел се отби в левия страничен стълб.

В следващите минути опасните ситуации пред двете врати липсваха.

В 26-ата минута Каспер Козловски се озова на добра позиция, но Дамян Христов блесна с добро спасяване.

В 29-ата минута след центриране от корнер топката стигна до Велко Йеленкович, който пусна към Емил Ценов, а играчът на ЦСКА 1948 прати топката във вратата на Полша – 1:0.

В 34-ата минута Дамян Христов направи още едно добро спасяване след изстрел на Якуб Калужински.

В следващите минути поляците приложиха натиск в търсене на изравнителен гол.

В 42-ата минута Марин Петков отправи изстрел извън наказателното поле, който обаче не бе достатъчно силен и Каспер Тобиаш успя да улови.

В последната минута на редовното време на първата част Християн Петров успя да се намеси решаващо, избивайки топката от краката на Филип Шимчак, който излизаше сам срещу Дамян Христов.

В 52-ата минута Каспер Козловски се справи с Марин Петков и центрира към Якуб Шимчак, който между Велко Йеленкович и Християн Петров скочи и с глава заби топката в мрежата на Дамян Христов.

Само четири минути след тов Якуб Калужински се справи с неориентираната отбрана на България и от аутлинията върна към Томас Пиенко, който се разписа за 1:2.

Александър Димитров реагира с две смени. Мартин Сораков отстъпи мястото си на Йоан Борносузов, а Кристиян Стоянов излезе, за да влезе Емануел Мирчев.

В 63-ата минута Станислав Шопов центрира в наказателното поле, но Йоан Борносузов не успя да стигне до топката.

В следващите минути българите владееха повече топката. Четвърт час преди края на срещата Никола Илиев навлезе в наказателното поле, но се забави и не успя да намери простанство за изстрел, което го накара да върне към Марин Петков, но неговият изстрел бе блокиран, а добавката на Станислав Шопов бе отразена от вратаря на Полша.

В ответната атака съдията отсъди дузпа за Полша за нарушение на Дамян Христов. Зад топката застана Якул Колужински, който прати Христов в обратния ъгъл – 1:3.