Португалия прегази Турция и показа шампионски потенциал

0
448972028 1013539813471747 217504573989534606 n
- -

Португалия победи Турция с 3:0 и загатна за много висок потенциал. Роналдо и компания неутрализираха напълно съперника и заслужено взеха три точки. Срещата се игра в Дортмунда, където турскара диаспора е голяма. И това обаче не помогна на югоизточната ни съседка.

Още в първата минута Португалия отправи точен удар. Бруно Фернандеш центрира към Кристиано Роналдо. Той засече топката от воле, но не затрудни Алтай Байъндър.

Пет минути по-късно Зеки Челик центрира опасно успоредно на голлинията. Керем Актюркоглу стигна до топката. Офанзивният играч обаче не успя да я прати във вратата.

В 21-ата минута Португалия откри резултата. Рафаел Леао и Нуно Мендеш комбинираха добре по левия фланг на атаката на „мореплавателите“. Футболистът на ПСЖ центрира по земя, получи се лек рикошет, и топката попадна в Бернардо Силва, който се разписа с удар в левия ъгъл.

Седем минути след това отборът на Роберто Мартинес удвои, след като Самет Айкадин си отбеляза комичен автогол. Той не се разбра с вратаря Байъндър и прати топката в собствената си врата. В близост до него нямаше играч на Португалия.

В 31-ата минута Керем Актюркоглу можеше да върне едно попадение, но изстрелът му по земя в долния десен ъгъл бе спасен от Диого Коща.

Четири минути по-късно Бруно Фернандеш бе изведен на отлична позиция в наказателното поле. Ударът му обаче премина над вратата.

В 35-ата минута цялата турска публика започна да скандира името на Арда Гюлер, а когато бе изпратен да загрява малко по-късно целият стадион избухна.

Четири минути преди края на първото полувреме Оркун Кьокчу получи много пространство около границата на наказателното поле. Опитът му обаче не затрудни Коща.

До края на първата част нямаше повече опасни положения и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 2:0 за Португалия.

В 56-ата минута „мореплавателите“ отбелязаха трети гол. Кристиано Роналдо бе изведен по прекрасен начин. Капитанът на Португалия не показа егоизъм и вместо сам да завърши атаката, подаде към Бруно Фернандеш, който отбеляза на празна врата.

Последваха спокойни минути, а в 70-ата минута желанието на феновете на Турция се изпълни, след като Арда Гюлер най-накрая се появи в игра.

До края на мача не се промени нищо и Португалия спечели с класически резултат и слина игра.