Португалия започна с драматична победа на Евро 2024 след късна драма срещу Чехия

0
francisco conceicao

Португалия започна с драматична победа участието си на Евро 2024, след като направи късен обрат от 0:1 до 2:1 срещу Чехия в мач от група „F“, който се игра на „Ред Бул Арена“ в Лайпциг. Робин Хранац си вкара автогол и има основна вина за втория гол във вратата на чехите.

В 31-ата минута Бруно Фернандеш пусна прекрасен пас към Кристиано Роналдо, който беше сам срещу Щанек, но не успя да го преодолее. Последва удар на Витиня от средна дистанция – право в ръцете на вратаря.

Чехия поведе с 1:0 в 62-ата минута. Цоуфал получи на десния фланг и нагласи топката на крака на Лукаш Провод. Без подготовка той стреля и матира Диого Коща. Топката се отби от десния страничен стълб на вратата и влетя в мрежата.

Португалия успя да изравни резултата в 69-ата минута. Нуно Мендеш беше намерен с центриране на далечната греда. Той се опита да свали топката към свой съотборник.

Във вратарското поле беше Кристиано Роналдо, но след неразбирателство на Щанек с Робин Хранац вторият порази собствената врата. Щанек се опита да избие топката, но я изби в краката на Харанац, откъдето тя влетя във вратата.

В 87-а минута топката бе центрира по великолепен начин в наказателното поле на Чехия, където Кристиано Роналдо се извиси над всички, но ударът му срещна левия страничен стълб. Диого Жота бе най-съобразителен и се ориентира добре, като успя да довкара топката във вратата, но впоследствие голът не бе зачетен поради засада на Кристиано Роналдо.

Португалия стигна до успеха с победен гол във втората минута на добавеното време. Педро Нето бе много остър и нахлу в наказателното поле, като пусна остър пас, а Хранац изби ужасяващо, поставяйки топката на тепсия на Франсиско Консейсао, който се възползва по най-добрия начин и вкара във вратата на Щанек за крайното 2:1.

Така Португалия започна с победа участието си на Европейското първенство.