ПСЖ разсече Манчестър Юнайтед на две насред „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

0
manchester united psg
- -

ПСЖ направи огромна крачка към 1/4-финалите в Шампионска лига. Френският шампион победи с 2:0 като гост Манчестър Юнайтед, в първи 1/8-финален сблъсък. На „Олд Трафорд“ головете отбелязаха Кимпембе (53′) и Килиан Мбапе (60′). Това бе първа загуба на Оле Гунар Солскяер начело на англичаните.

Срещата започна с аплодисменти в памет на починалия футболист Емилиано Сала. В 6-ата минута Анхел Ди Мария отправи първия опасен изстрел в мача, но над вратата. Домакините отговориха чрез Маркъс Рашфорд, който опита да изненада Буфон, но ветеранът изби в корнер. В средата на първото полувреме гостите осъществиха отлична атака, при която Юлиян Дракслер изведе Килиан Мбапе останаха сами срещу Де Хеа, но френският национал не улучи вратата.

В 53-ата минута Кимпембе засече от воле центриране към далечната греда на Ди Мария и вкара дебютния си гол за „принцовете“.

След час игра шампионите на Франция нанесоха втори удар. Ди Мария центрира прострелно в пеналта, където Мбапе засече от движение и направи резултата 2:0.

Отново Мбапе бе изведен сам срещу Де Хеа, но реши да го прехвърля и испанският национал спаси с една ръка.

За капак звездата на тима Пол Погба бе изгонен в края, заради втори жълт картон и ще пропусне реванша.