Пуки ни опука! Две дузпи не ни помогнаха да спрем стремглавото пропадане

0
- -

България допусна нова загуба в турнира Лига на нациите. На стадион „Всил Левски“, селекцията на Георги Дерменджиев отстъпи на Финландия с 1:2. В полза на „лъвовете“ бяха отсъдени две дузпи, но едната бе пропусната от Галин Иванов, а другата – реализирана от Димитър Илиев. С основна заслуга за успеха на Финландия пък бе нападателят Пуки, който вкара за 0:1, а бе и с основна заслуга за втория гол, дело на Лод.

Финландия поведе в 7-ата минута. Тейлър изведе зад гърба на родната защита Тимо Пуки, нахлу в наказателното поле и с прецизен удар покрай Луков направи 0:1.

Малко след попадението Карабельов засече с глава центриране в наказателното поле. Той обаче стори това твърде слабо и право във вратаря.

В 27-ата минута България можеше да изравни. Страхил Попов отдясно, Галин Иванов засече с глава, но топката премина покрай дясната греда.

Секунди по-късно Спас Делев опита да затрудни Храдецки от дистанция, но не сполучи.

В 43-ата минута Краев и Янков направиха двойно пред наказателното поле на Финландия. Нападателят нанесе удар по диагонала, който обаче беше и слаб,  и неточен.

Точно когато изтичаше редовното време, гостите удвоиха аванса си, като с основна роля за попадението бе авторът на първото – Пуки. Той нахлу в наказателното поле и стреля силно. Луков изби, но топката попадна у Робин Лод, който не сгреши при добавката за 0:2.

В 59-ата минута Спас Делев изведе в наказателното поле Доминик Янков, който бе фаулиран от Спарв. Ударът от бялата точка на Галин Иванов бе силен, но почти в центъра на вратата и Храдецки изби. При добавката пък Божидар Краев не намери очертанията на вратата.

В 67-ата минута България получи втора дузпа. След центриране от корнер, Уронен игра с игра и главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. От бялата точка Димитър Илиев прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:2.