Равенство и в Кърджали, гол-шедьовър на Йорданов

0
beroe arda lachezar kotev
Снимка: fcarda.bg
- -

Арда и Берое завършиха наравно 1:1 във втория мач от Първа лига днес. Със същия резултат приключи и двубоят между Крумовград и ЦСКА 1948.

В първия четвърт час от срещата в Кърджали битката в средата на терена преобладаваше пред чистите голови положения пред двете врати, като Анатолий Господинов и Артур Мота нямаха работа за вършене.

В 16-ата минута дойде първата опасност, след като Исмаел Ферер стреля директно от пряк свободен удар в горния десен ъгъл на вратата, но стражът на Арда отрази.

Густава Каскардо отправи първия точен удар за Арда в мача, като шутира от далечна дистанция в 30-ата минута, но Артур Мота улови без проблеми.

Най-доброто положение за първото полувреме се откри пред Арда в 45-ата минута, когато Борислав Цонев центрира от статично положение на втора греда, където Феликс Ебоа Ебоа засече с глава, но Артур Мота демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Берое продължи да бъде по-активен и на старта на втората част. След центриране в наказателното поле на Арда Исмаел Ферер свали с глава за Леандро Годой, чийто удар от близко разстояние срещна ръката на Емил Виячки. Последва добавка и от страна на Сегундо Пачаме, който стреля над вратата в 48-ата минута. Нападателят на Берое имаше претенции за дузпа, но Георги Гинчев направи знак, че ударът му е бил от близко разстояние.

В 58-ата минута Лъчезар Котев стреля от центъра в опит да прехвърли Артур Мота, но стражът на Берое внимаваше и успя да улови.

Берое успя да поведе в 61-вата минута, след като Тиаго Сейхас комбинира напред с Хуанка Пинеда. Националът на Доминиканската република имаше много пространство пред себе си и шутира от далечна дистанция към долния ляв ъгъл на вратата. Анатолий Господинов игра с топката, но не успя да я спре да опъне мрежата зад гърба му.

Арда натисна, след като инкасира гол и успя да стигне до изравнителен такъв в 80-ата минута. Тонислав Йорданов стреля от пряк свободен удар право в стената. След това нападателят на Арда овладя топката отново и шутира от воле, изпращайки топката по красив начин  в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Артур Мота.

Домакините пропуснаха златна възможност да осъществят обрат в 84-ата минута, когато Чинонсо Офор навлезе в наказателното поле на Берое и центрира за Стефан Статев на втора греда, но ударът на футболистът на Арда не намери очертанията на вратата.

В третата минута от добавеното време на мача Франсиско Политино центрира от корнер в наказателното поле на Арда, където Хуанка Пинеда свали с глава за Лучано Скуадроне, чийто удар бе отразен от Анатолий Господинов, Последва добавка от страна на на Хуан Пабло Саломони, но той бе блокиран.