0
cska otbor
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София победи с 5:1 втородивизионния Литекс в контрола в събота сутрин, която сложи край на подготвителния минилагер на тима в Тетевен. В полите на Балкана червените заложиха на двуразови тренировки с физически упражнения и тактически занимания.

Спарингът беше закрит за журналисти по настояване на треньорския щаб. С дебютни попадения за армейците се отчетоха летните попълнения Данило Асприля и Майкъл Естрада, които започнаха редом един до друг на върха на атаката. Колумбиецът се отчете с две попадения, а еквадорецът добави към точния си изстрел и две асистенции. „Тема Спорт“ представи малко повече детайли за секретната контрола.

Ловчанлии, водени от доскорошния шеф на червената школа Добромир Митов, влязоха по-активно в двубоя и откриха резултата след едва няколко минути игра. Те се възползваха от грешка в изнасянето на армейците и след бърза контраатака Евгени Игнатов реализира в мрежата на Димитър Евтимов.

ЦСКА-София отговори четвърт час след началото. Вион центрира от корнер, а при последвалото разбъркване най-съобразителен се оказа Майкъл Естрада на задна греда, който отблизо изравни. До края на полувремето тимът на Нестор Ел Маестро беше по-активен, но не намираше път към вратата на Литекс.

След почивката на терена се появиха основни фигури като Хайнц, Линдсет и Назон и това даде резултат. Асприля изведе армейците напред след центриране на Естрада и атрактивно воле, като по този начин отбеляза дебютното си попадение за ЦСКА-София срещу бившия си клуб.

Малко по-късно колумбиецът отново се разписа, след като получи топката отдясно в наказателното поле и със силен диагонален удар не остави шансове на вратаря на Литекс.

Тибо Вион направи 4:1 с премерен удар от 20-ина метра, а крайният резултат беше оформен от Назон след двойно подаване със съотборник и хладнокръвен завършек, останал очи в очи със стража на ловчанлии.

В заключителните епизоди шанс за изява получиха и юношите на ЦСКА-София, пътували за Тетевен с първия тим – Лъчезар Иванов, Теодор Апостолов, Кирил Георгиев и Димитър Христов.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА ЦСКА-София (4-4-2 – ромб): Евтимов – Дончев, Кордоба, Кох, Санянг – Вион, Кареасо, Шагоян, Туфегджич – Асприля, Естрада