Ред Бул изхвърли Борусия Дортмунд от Европа (ВИДЕО)

0
borusiq dortmund
- -

Борусия (Дортмунд) отпадна безславно от турнира Лига Европа. Тази вечер германският тим направи нулево реми в гостуването си на РБ (Залцбург) от 1/8-финала. В първия мач австрийците бяха спечелили с 2:1 и именно този успех ги класира напред. Така те станаха първият отбор от Австрия на 1/4-финал в Лига Европа.

Първото полувреме бе доминирано от домакините, които пропуснаха няколко шанса за откриване на резултата.

Гостите през второто полувреме засилиха натиска и в 65-ата минута след дълъг тъч в наказателното поле топката бе продължена към Шмелцер, който отблизо стреля с глава, но Валке улови. В 70-ата минута дойде най-добрата възможност за германците, като Миши Батшуай бе изведен на метри пред вратата и опита удар, който попадна в ръцете на стража на съперника. В 73-ата минута Александър Исак също имаше прекрасна възможност да вкара отблизо, като ударът му се спря в тялото на защитник на голлинията, а останаха съмнения и за игра с ръка.

Домакините обаче успяха да укротят устрема на съперника и не допуснаха повече драма в заключителните минути. Те дори можеха да стигнат до успеха в мача, но в добавеното време удар на Дабур се отби от напречната греда.

Така РБ (Залцбург) продължава заслужено напред, докато Борусия приключва участието си без да остави значима следа.