Рефер поряза юношите на Берое в Марково

0
44700964 1946918845613189 5822666959661039616 n 914x542
- -

„Берое“ U18 отстъпи с 0:4 при гостуването си на „Сокол“ (Марково) в първия четвъртфинал на турнира за Купата на БФС. Двубоят обаче ще се запомни не с добрите изяви на играчите на домакините, а със спорните съдийски отсъждания на рефера Даниел Краевски, които ощетиха играчите на „Берое“.

Сокол поведе в 6-ата минута с гол на Антоан Миленов. Малко след това бе отменен гол за Берое, тъй като според реферите топката е напуснала пределите на игрището. Това предизвика гнева на гостите, които малко по-късно имаха претенции и за неотсъдена дузпа. В 17-ата минута Сокол удвои преднината си след удар от близка дистанция на Георги Коев. В 28-ата играчите от Марково направиха резултата 3:0. Валентин Йорданов засече с глава центриране от корнер.Малко преди почивката бе отсъдена дузпа за домакините. Мюмюн Исмаил вкара наказателния удар за 4:0.От Берое имат претенции още за засада при второто попадение, за отсъдената дузпа за Сокол, както и за други решения на съдиите при атаки на гостите.“Такова съдийство не съм виждал, аз съм от 29 години във футбола. Жалко за децата, това е подигравка с труда им. Ние сме Берое, не може да се свири по този начин, не сме някой случаен отбор. Аз как да ги мотивирам след такова съдийство?!“, попита след двубоя наставникът на Берое Слави Жеков чрез клубния сайт.