Реми в Крумовград

0
461564124 903353851847510 1033582021764954406 n
- -

Крумовград и ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в първия мач от новия кръг на Първа лига. Срещата се игра при необичайно топло време за началото на октомври.

Домакините поведоха в резултата в седмата минута. Рафаел Фуртадо получи от Серкан Юсеин отдясно, справи се с Райън Бидунга и изведе Юсеин в наказателното поле. Той финтира Радослав Кирилов и след това от малък ъгъл стреля под плонжа на Петър Маринов за 1:0.

В 20-ата минута Емил Ценов по земя от дистанция, но покрай лявата греда на Янко Георгиев.

Три минути след това Радослав Кирилов падна в наказателното поле след съприкосновение с Лукас Сантана и поиска дузпа, но главният съдия Димитър Димитров не отсъди наказателен удар.

В 41-ата минута Бирсент Карагарен центрира на далечната греда към Талис, който свали с глава за Евгений Сердюк. Украинецът овладя и комбинира с Карагарен, който стреля силно, но се получи рикошет в Матей Шимич и топката излезе в корнер.

В първите секунди на втората част гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Лукас Сантана, а Димитър Димитров бе извика лично да преразгледа ситуацията на ВАР монитора, след което отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Евгений Сердюк, който прати топката във вратата на Янко Георгиев.

В 63-ата минута Радослав Кирилов центрира към Бирсент Карагарен, който с едно докосване намери Евгений Сердюк, но Янко Георгиев скъси бързо дистанция и изби удара на украинеца в корнер.Радослав Кирилов отправи техничен изстрел от границата на наказателното поле в 77-ата минута, но ударът му бе блокиран.

В 87-ата минута Наско Милев, който влезе като резерва, получи контузия и бе изнесен на носилка.