Резерва класира ЦСКА-София на 1/4-финал за 120 секунди (ВИДЕО)

0
ali sou
Снимка: lap.bg
- -

ЦСКА-София се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. „Армейците“ се наложиха с 3:1 на собствения си стадион над Витоша (Бистрица). В герой за „червените“ се превърна резервата Али Соу, който при 1:0, в рамките на 120 секунди вкара 2 гола. И за двете попадения пък му асистира Кирил Десподов.

В състава на червените има 7 промени в сравнение със състава, който започна срещу Берое в Стара Загора. Четиримата, които са запазили своите места, са Чорбаджийски, Бодуров, Пинто и Мауридес.

Домакините можеха да поведат след по-малко от 60 секунди игра. След центриране от корнер, Чорбаджийски бе оставен непокрит и стреля с левия крак, но неточно.

В 12-ата минута Антов стреля технично от дистанция, но вратарят на Витоша успя да избие в корнер.

ЦСКА-София поведе след четвърт час игра. Едвин Джеси проби отляво и върна назад към Пинто, чийто изстрел от 20-ина метра спря в мрежата за 1:0.

В 20-ата минута Витоша по чудо не изравни. Валентин Антов сбърка в центъра, Наско Милев му открадна топката и стреля мощно от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча на сантиметри до дясната греда.

След половин час игра Малинов изведе Десподов сам срещу вратаря, но нападателят стреля в аут. Малко по-късно Десподов направи нов пропуск очи в очи с вратаря. Крилото стреля, вратарят парира, след което топката се удари в Десподов и излезе в аут.

В 38-ата минута Джеси центрира към Мауридес, който от непосредствена близост с глава не уцели празната врата. Дори и да бе паднал гол обаче, той щеше да бде отменен заради засада на нападателя.

В 72-ата минута Десподов стреля прекрасно от фаул, но Василев плонжира и изби в корнер. Секунди по-късно Бодуров нанесе удар от ъгъла на наказателното поле, но над вратата.

120 секунди по-късно ЦСКА-София удвои аванса си. Десподов проби отляво, влезе в наказателното поле и пусна успореден пас към Али Соу, който от движение засече неспасяемо за 2:0.

След още 2 минути Десподов и Али Соу изработиха копие на предходната атака, оформяйки класическото 3:0.

Витоша стигна до почетно попадение в първата минута на даденото продължение. След центриране от корнер, Михаил Милчев отблизо прати топката в мрежата, оформяйки крайното 3:1.