Рикардиньо доближи 8 часа без гол! Левски с кошмарна статистика извън София

0
arda levski rikardinio
- -

Централният нападател на Левски – Рикардиньо – влезе в сериозна голова суша. За последно той вкара на Крумовград (2:2). Стори го в 32-ата минута на мача. В следващите 16 шампионатни двубоя бразилецът не намери път към целта. Затова и не е изненадващо, че неизменно беше заменян. От последното му попадение е бил на терена точно 470 минути – 7 часа и 50 минути.

След 0:0 с Арда в Кърджали, статистиката на Левски далеч от София стана още по-кошмарна. Те са спечелили само една извънстолична визита от 5 такива. При това първата – 3:1 над Ботев в Пловдив във втория кръг. След това загубиха от Локо Пд (1:2) и Берое (1:2) и направиха равенства с Крумовград (2:2) и Арда.

В общо 7 гостувания в елита (6.а. – независимо къде) сините имат 2 победи (б.а. – надвиха и Славия с 2:0 в „Овча купел“), 3 равенства и 2 загуби.

При 0:0 с Арда в Кърджали за първи път през сезона Левски записа нулево равенство. Това бе вторият случай в първенството, в който сините не отбелязаха гол. Дебютният бе при 0:1 от Лудогорец на „Герена“.

От отборите в Топ 6 сините победиха само Черно море – с 1:0 на „Георги Аспарухов“./ „Тема спорт“