Рилецо с нова победа над Ботев Ихтиман

0
rilski sportist
- -

Рилски спортист победи с 2:0 Ботев (Ихтиман) в отложена среща от 5-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това е вотора победа за Рилецо срещу Ботев,след тази за Купата на България.

След успеха отборът на Пламен Крумов има на сметката си 13 точки и заема 5-ото място в класирането, докато ихтиманци са 6-и с точка по-малко. Рилецо обаче е с мач по-малко от първите три в класирането – Кюстендил,Оборище и Банско.
И двата гола паднаха след почивката, като разстоянието между тях бе едва 10 минути.Първо Емре Дрянов се разписа за 1:0, а след това Калоян Доковски удвои и оформи крайния резултат.

В следващия кръг в събота в Долна Баня Рилецо ще приеме Вихрен в дербито на кръга. Срещата ще се играе на неутрален терен заради ремонта на тревното покритие на стадиона в Самоков. Ботев Ихтиман пък приема лидера в групата ФК Кюстендил.