Родопа пречупи баските от Куклен

0
rodopa smolyan
- -

“Родопа” (Смолян) победи “Атлетик” (Куклен) с 2:0 в контрола играна на Стадион “Септември”, в Смолян. Головете са дело на Теодор Стефанов (49’) и Михаел Кисьов (82’).

Двубоят започна много силно за домакините, като през първата част имаха шанс да водят убедително в резултата, но късметът на няколко пъти не бе с Радостин Самуилов. Гостите могат да съжаляваш за две ситуации през полувремето, но като цяло бяха надиграни.

През вторите 45-минути, момчетата водите от Данаил Бачков успяха да стигнат до победата. Минути след подновяване на играта, капитанът на “зелено-белите” Теодор Стефанов успя да вкара гол, а в края на срещата резултатът бе удвоен от Михаел Кисьов.
Малко преди края на срещата, капитанът на “баските” Юлиян Романов получи втори жълт и съответно червен картон.

“Получи се като цяло добър мач срещу стойностен отбор, какъвто е “Атлетик”. Видяха се доста хубави неща. Има, какво да се желае още и затова ще работим през седмицата. Най-важното е да сме в кондиция за началото на първенството. Доволен съм от всички, които взеха участие в контролата, въпреки тежката седмица. Продължаваме да се готвим по план”, коментира след срещата старши треньорът на “Родопа” Данаил Бачков.