Рожденик носи победа на Родопа срещу Ботев-3

0
teodor stefanov
- -

С две попадения на Теодор Стефанов, “Родопа” (Смолян) победи “Ботев” III (Пловдив). Двубоя от вторият кръг на “Трета лига”- Югоизточна група се игра днес на Стадион “Септември”, в смолянския квартал “Райково”. Първият гол падна в 19 – та минута, след изпълнение на фаул от страна на Стефанов, който днес е и рожденик. Изстреляната от него топка в наказателното поле на гостите рикошира от крака на Светослав Тодоров и съответно влезе в мрежата на Дениз Русев. Минута преди това, капитанът на “зелено-белите” се опита да изненада стража на пловдивчани, но топката бе избита над напречната греда в корнер. В 37 – та минута Захари Николов остана сам срещу Русев, след като получи пас от своя брат-близнак Александър Николов, но ударът му бе слаб и до гол не се стигна.

През вторите 45-минути, отново Теодор Стефанов обра овациите на феновете, вкарвайки много красив гол с удар на метри от очертанията на наказателното поле в 52-та минута. Това се оказа и последен гол в мача завършил при резултат 2:0.

С много добри изяви в мача се отличи и вратарят на „Родопа“ Алекс Василев.

Отново отлично съдийство на главният рефер Николай Запрянов и неговите асистенти Месут Ахмедов и Ириней Бодуров.