Розова долина е първенец на Югоизток за Купата

0
- -

Атлетик (Куклен) загуби с 1:4 от Розова долина (Казанлък) в зонален финал от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Двубоят се игра в сряда на неутрален терен – стадион „Крепост“ в Хисаря. Символичните гости водеха с 0:3 още на полувремето, а през втората част двата тима си размениха по един гол.

Данаил Иванов откри след асистенция на Атанас Апостолов, койтомпък сам удвои след грешка на централния защитник на кукленци. Кольо Чахов направи резултата класически след нова асистенция на Атанас Апостолов. През втората част пак Кольо Чахов покачи на 0:4 след нова грешка в отбраната на „баските“. В 75-та минута тимът от Куклен стигна до почетно попадение, което бе записано като автогол.

Така представител на зона Югоизток стана тима на Розова долина, който се класира за националните полуфинали за пръв път от 22 години. Другите финалисти са Дунав (Русе), Марек (Дупница) и Левски (Лом) или Локомотив (Мездра).