Румъния и Словакия се класираха за 1/8-финалите с равенство

0
rumaniq ukraina
Снимка: facebook.com/EURO2024

Словакия и Румъния не излъчиха победител в последен мач от група E на Евро 2024. На „Франкфурт Арена“ съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Така и двата тима продължават към 1/8-финалите. Румъния печели групата, а Словакия остава на трета позиция. Интересно е, че всички тимове в групата завършиха с 4 точки.

Словакия поведе в 24-ата минута. Куцка центрира отдясно, а пред вратарското поле Дуда засече неспасяемо с глава за 1:0.

Румъния изравни в 37-ата минута. Ханчко фаулира Хаджи на границата на наказателното поле. Първоначално главният съдия отсъди нарушение, но след разглеждане на ситуацията с ВАР промени решението си на дузпа. От бялата точка Разман Марин бе безупречен за 1:1.

В 64-ата минута Стрелец бе изведен на прекрасна позиция в наказателното поле и нанесе удар, но Ница направи много важно спасяване с крак. Словакия стигна до още една възможност веднага след това, но ударът на Хараслин мина покрай вратата.