0
ruan seko todor nedelev
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец победи Крумовград като гост с 3:0 и прибави очаквани 3 точки към актива си. Срещата премина в сравнително добро темпо, но орлите нито за миг не изтърваха контрола върху мача.

Лудогорец започна по-активно мача и още в шестата минута можеше да открие. Тисера се озова на стрелкова позиция, но Янко Георгиев показа рефлекс и изби удара му в напречната греда, след която произлезе ъглов удар.

180 секунди по-късно Лудогорец поведе. Руан Круз получи топката на 23-24 метра от вратата и изненада Янко Георгиев с нисък изстрел за 0:1.

В следващите минути срещата утихна откъм положения. В средата на частта разградчани можеха да вкарат още един гол. Първо Янко Георгиев изби удар на Кайо Видал по диагонал, а при добавката Тисера бе блокиран в последния момент от бранител на „жълто-сините“.

Второто полувреме в „Коматево“ започна шаблонно на последните минути от първото. И пред двете врати нямаше нищо интересно до 56-ата минута, когато Видал стреля по тревата от нелоша позиция. Георгиев обаче бе на точното място и лесно спаси.

След почти един астрономически час игра Лудогорец направи 0:2, а голмайстор отново бе Руан Круз. Бразилецът стреля от въздуха, а шутът му се отклони в Матей Шимич и влезе неспасяемо във вратата на Крумовград.

В 84-таминута Ерик Маркус с далечен удар оформи крайния резултат и окончателно затвори мача.