С 10 човека Спартак удари Септември и оглави Втора лига

0
- -

Спартак (Варна) се наложи с 2:1 над Септември (София) у дома и се върна на първа позиция във Втора лига. „Соколите“ стигнаха до ценния успех с човек по-малко, след като още през първото полувреме Иван Колев получи червен картон.

Именно Колев откри резултата за домакините в 5-ата минута, но малко след като измина половин час игра, той остави своя отбор в намален състав. Гостите от София съумяха да изравнят резултата в 72-ата минута чрез Марио Илиевски.
Радостта им обаче бе твърде кратка, след като само 60 секунди по-късно Спартак отново поведе. Мехмед Сабри се превърна в герой за „соколите“, чийто гол се оказа с цената на 3-те точки днес.

Отборът, воден от Васил Петров, продължава да впечатлява и вече е в серия от 7 поредни шампионатни победи. Септември се намира на 6-ата позиция с актив от 36 точки.