Съдията на дербито е свалял на колене треньор на ЦСКА-София

0
- -

Най-тежкият мач в кръга между ЦСКА-София и Лудогорец бе поверен на опитния съдия Николай Йорданов. Трябва да се отбележи, че международникът е ръководил някои от последните сблъсъци между двата отбора и явно е преценено, че се справя отлично с напрежението, пише „Меридиан мач“.

Така например в началото на декември миналата година той изведе тимовете за сблъсъка на „Армията“, завършил 1:1. И тогава обаче не мина без емоции. Една минута преди края изгони Сисиньо от „орлите“ за втори жълт картон, но съкрати от добавеното време на мача, което накара тогавашният треньор на ЦСКА-София Ел Маестро да падне на колене в стремежа си да умилостиви рефера.

Ники Йорданов ръководи и четвъртфинала за Купата на България между Лудогорец и ЦСКА-София този април в Разград. Тогава „червените“ с Любо Пенев се наложиха с 1:0 с попадение на Рубен Пинто. Съдията пък вдигна 12 жълти картона на играчите от двата отбора, което ясно свидетелства за нервите по терена.