Само един е бил част от Левски при последния „син“ успех в Благоевград

0
- -

В неделя Левски гостува на Пирин в Благоевград. Сините за първи път ще стъпят на стадион „Христо Ботев“ от лятото на 2017 година. Тогава, на 18 август, столичани победиха с 3:0 с късен хеттрик на Жуниор Мапуку.

В сегашните състави на орлетата и сините има общо четирима футболисти от тогава. При домакините това са Стилиян Николов, Юлиян Попев и Станислав Костов, а от гостите единствено Иван Горанов в момента е на „Герена“, но бранителят едва ли ще попадне в групата за предстоящия двубой.

През въпросната 2017 година Левски, тогава воден от италианеца Делио Роси, търсеше първа победа при гостуване през сезона. Преди това столичани завършиха при равенство 0:0 с Локомотив в Пловдив, а след това загубиха с 0:2 от Верея в Стара Загора.

След нулево равенство на почивката, в 74-ата минута появилият се от резервната скамейка Жуниор Мапуку откри за сините красиво с пета, припомня „Тема спорт““. Три минути по-късно Румен Сандев остави орлетата в намален състав, изкарвайки си директен червен картон за груб фал срещу Габриел Обертан. В 80-ата конгоанецът удвои преднината на гостите, преодолявайки Благой Макенджиев, а в добавеното време на двубоя нападателят оформи хеттрика си. Той получи извеждащ пас от Обертан и завърши хладнокръвно.

В края на сезона Левски завърши на третото място, а Пирин изпадна от Първа лига, за да се завърне през този сезон в елита.