От „Герена“ решиха да заложат на сигурно в част от зимната си селекция. И гледат към свои бивши кадри. При това легионери. Твърди се, че става въпрос за Найджъл Робърта и Холмар Ейолфсон. Първият е свободен агент, след като нещата му не се получиха в САЩ, където „сините“ го продадоха. Ейолфсон пък в момента се подвизава в родната Исландия и няма нищо против отново да се премести на по-топло. Какво ще се получи – предстои да видим. „Мач Телеграф“ обаче се върна към близкото минало, за да види какво се е случвало с чужденците, които са имали възможността да облекат отново синята фланелка след известно прекъсване. И нещата не са толкова розови, както би им се искало да бъдат на левскарите. Трябва да отбележим и един частен случай. Лусио Вагнер, Омониго Темиле и Ричард Еромоигбе бяха привлечени от „сините“, но набързо ги отпратиха към Черно море. Там обаче те блеснаха, а това се повтори и на „Герена“. Лусио и Ричи дори бяха сред титулярите в Дрийм тийма на Станимир Стоилов.
Саша Симонович
(2002/05 и 2009/10)
Стартира шеметно кариерата си на „Геена“, след като за 6 мача в елита вкара 3 гола. При това се разписа още в дебюта си. Симке, както го наричат галено фоновете, даде тон за победа над ЦСКА с 2:0. 1 титла, 3 купи на България и 1 Суперкупа. Това са трофеите, които извоюва със синята фланелка. След това продължи кариерата си в Славия, Вихрен и Локо Мз. През лятото на 2009 година се завърна на „Герена“, но този път не му върза. Игра в едва 10 мача бе най-често в ролята на тактическа смяна за бавене на времето.
Седрик Бардон
(2005/08 и 2009/10)
Един от най-силните легионери, които са защитавали цветовете на Левски за всички времена. Бе основна фигура в Дрийм тийма на Станимир Стоилов, но след това стана един от първите му членове, продадени в чужбина. „Сините“ го пласираха в Бней Иехуда, а оттам се озова в Анортозис, където получи възможността да се изяви още веднъж в Шампионската лига. През лятото на 2009 година и той като Симонович получи втори шанс на „Герена“. Записа участие в 37 мача, в които отбеляза 8 гола, но не бе онзи Бардон, който феновете искаха да видят. През лятото на 2010 година си тръгна, а скоро след това сложи край на кариерата си.
Кристовао Рамос
(2012/13 и 2014)
Дойде на „Герена“ през пролетта на 2012 година и блесна с попадението си за 1:0 над ЦСКА. След това бе основна фигура в един от най-бурните сезони за Левски. Тръгна си след фиаското срещу Славия и пое към Коняспор. Завърна се на „Герена“ през 2014 година като компенсация, защото бе осъдил „сините“ за пари. Този път си личеше, че само тялом е в Левски, но не и духом.
Роман Прохазка
(2012/13 и 2014/18)
Едно от изключенията. На „Герена“ хвърлиха доста усилия, за да го привлекат, след като побърка Орлин Старокин в Търнава при фиаското срещу местния Спартак. Шокира, след като за нула време заговори на български, но първите му стъпки в Левски бяха трагични. Бързо бе отпратен обратно в Търнава. През 2014 година „сините“ решиха да си го върнат и да му дадат втори шанс. И този път се получи. Прохазка се превърна в любимец на феновете и основен играч. Спечели дори капитанската лента. На „Герена“ обаче не успяха да го задържат, след като Павел Върба го нави за Виктория Пилзен, с който се изяви в Шампионската лига.
Аймен Белаид
(2014/15 и 2018/19)
Със сигурност има поне 10 други чужденци, които „сините“ фенове биха искали да видят за втори път на „Герена“, но уви, трябваше да изтърпят Аймен Белаид в тази роля. В Левски се бяха заблудили във възможностите му, след като направи 12 прилични мача за Локомотив Пд. Бързо бе „разкрит“. За всеобща радост от „Герена“ успяха да се отърват от него в посока Колчестър. През 2018 година обаче се завърна, след като „сините“ търсеха евтин играч за резерва. И Белаид се съгласи с лекота да влезе в тази роля.
Антонио Аниете
(2014/15 и 2016/17)
През сезон 2014/15 се превърна в основна фигура в Левски. Дори успя да се превърне в голмайстор номер 1 на Първа лига, след като изпревари Камбуров с едно попадение. Избяга в Азербайджан след фиаското с Черно море на финала за Купата на България. Там обаче не му се получи и се завърна в Левски, където не успя да втори фурора, който предизвика. Изживя се като голяма звезда, оказа и доста пагубно влияние върху Божидар Краев, когото взе под крилото си, защото знае малко испански.