Саяна с важна победа у дома

0
sayana otbor
- -

Отборът на “Саяна” Хасково се справи с пореден съперник в първенството на Югоизточната трета лига.

Момчетата на старши треньора Живко Желев победиха гостуващия “Родопа Смолян” с резултат 3:1. Срещата се игра на стадиона в парк “Ямача” при изключително ветровито време. Главен рефер беше Георги Стоянов от Пловдив.

На полувремето домакините водеха с 1:0 след попадение на Христо Христов. През втората част авансът на “Саяна” беше удвоен, чрез Ангел Костов.Третият гол във вратата на “Родопа” беше дело на голмайстора на червено-белите, Ахмед Осман.Единственият гол за “Родопа” е дело на Михаел Кисьов в края на мача, който още в 3-та минута на срещата имаше възможност да открие резултата, след като остана сам срещу вратаря на домакините, но късметът не бе на негова страна.
За съжаление, трябва да отбележим и факта, че за пореден път, тимът воден от Данаил Бачков имаше претеции към реферите при гостуване на отбора. Този път Георги Стоянов от Пловдив предреши мача, след като при 1:0 не отсъди чиста дузпа в полза на “зелено-белите”, след игра с ръка във вратарското поле на отбора от Хасково.