Саяна удари Черноморец в края и е на финал за Купата на Аматьорската лига

0
- -

Отборът на Саяна (Хасково) се класира за финала в турнира за Купата на Аматьорската лига, след като се наложи с 2:0 над Черноморец (Балчик) в първия полуфинал, който се игра на стадиона във Велико Търново.

Тейнур Марем откри резултата за хасковлии от дузпа в 86-ата минута, а в 5-ата на добавеното време Димитър Алексиев покачи на 2:0. През миналата година Саяна достигна до полуфинал, но беше отстранена от Дунав (Русе). Сега червено-белите обаче ще имат шанса да се преборят за трофея на аматьорските отбори. Черноморец (Балчик), който е на 1-о място в Североизточната Трета лига, е носител на трофея от 2017-а година.

В другата полуфинална среща ще излязат един срещу друг шампионите от 2019-а година Балкан (Ботевград), и Локомотив (Горна Оряховица), като мачът е на 3-и май в Дряново.

В 15-ата минута бразилецът Габриел от състава на Черноморец (Балчик) прати топката във вратата на Диян Вълков, който пази за Саяна, но попадението беше отменено заради засада. Другият от чужденците на балчиклии – Нбаче можеше също да се разпише в 30-ата минута, но вратарят Вълков спаси. Малко след началото на второто полувреме черноморци отново бяха близо до гол, но опитният вратар на Саяна спаси нов опасен изстрел на Габриел.

Саяна погледна по-смело в атака след средата на второто полувреме и Димитър Алексиев може да съжалява, че не даде аванс за тях. В 80-ата минута съдията отсъди дузпа за Саяна, след като Мирослав Начев влезе по-остро на шпагат в краката на Христо Димитров. Поне пет минути продължиха разправиите и протестите на балчиклии, но наказанието остана и опитният Марем вкара, с което до голяма степен предопредели изхода от срещата. В оставащите минути момчетата на треньора Мартин Христов тръгнаха да търсят изравняване, а в 5-ата минута на добавеното време Димитър Алексиев на празна врата вкара за 2:0.