Сензация! Отбор от Фарьорите ще играе в групите на Европейските турнири!(ВИДЕО)

0
klaksvik
- -

Отборът на Клаксвик си осигури участие в групова фаза на европейските клубни турнири. Тимът от Фарьорските острови сензационно елиминира шампиона на Унгария Ференцварош преди две седмици, а сега се справи и с шведския първенец Хакен, за да стигне до най-големия успех за футбола от островите.

В първия мач у дома Клаксвик завърши 0:0, а очакванията бяха за лесна победа на шведите в реванша. Това обаче не се случи, защото след 90 минути игра срещата завърши 2:2. Фредериксберг вкара гол за гостите в 17-ата минута, а шведите обърнаха до 2:1 след голове на Сана и Лайуни. Фредериксберг бе отново точен в 53-ата минута за 2:2, а резултатът се запази такъв до края на 90-те и 120-те минути.

При дузпите домакините бяха по-неточни, като Ригард и Сандберг пропуснаха четвъртата и петата дузпа, докато отборът от Фарьорски острови изпорти само един 11-метров удар и триумфира.