СЕНЗАЦИОННО: Литекс изхвърли лидера в елита Черно море от турнира за Купата на България (ВИДЕО)

0
chernomoretz litex (12)
- -

Литекс сътвори огромна сензация в турнира за Купата на България. В мач от 1/16-финалите на надпреварата, игран на градския стадион в Ловеч, домакините победиха с 1:0 Черно море, класирайки се за следващата фаза. Любопитно е, че „моряците“ са лидери в родния футболен елит, докато „оранжевите“ са на точка над зоната на изпадащите във Втора лига.

След четвърт час игра Мартин Дичев шутира от дъгата на наказателното поле, но покрай дясната греда.

В 28-ата минута удар на Евгени Игнатов от 12-13 метра мина високо над вратата.

240 секунди по-късно Литекс имаше чудесна възможност да поведе. Илиян Капитанов получи в наказателното поле, след което изведе вдясно от себе си Сулиман Абдулганию. Последният стреля силно от 11 метра. Християн Славков обаче демонстрира отличен рефлекс и с една ръка успя да избие отиващата под гредата топка в корнер.

В даденото продължение шут на Васил Панайотов в долния десен ъгъл на вратата бе спасен от Алекс Божев.

В 52-ата минута Сулиман Абдулганию нанесе мощен изстрел по диагонала от ъгъла на наказателното поле. Топката обаче профуча на сантиметри от дясната греда.

6 минути по-късно Влатко Дробаров засече с глава центриране от корнер, но малко над вратата.

В 65-ата минута шут от наказателното поле на Алекс Фернандес по диагонала мина встрани от вратата.

180 секунди след това Литекс поведе. Илиян Капитанов бе изведе в наказателното поле, след което даде успореден пас. Виктор Василев пък засече вратарското поле за 1:0.

В 81-ата минута Черно море по чудо не изравни. Алекс Фернандес изведе на границата на вратарското поле Едгар Пашеко, чийто удар от движение обаче профуча покрай дясната греда.

В края на редовното време Алекс Божев първо улови шут на Атанас Илиев, а след това изби в корнер и удар с глава, който отиваше под напречната греда. Въпреки даденото от съдията 7-минутно продължение, възпитаниците на Илиан Илиев така и не успяха да стигнат до гол, с който да вкарат срещата в продължения.