Сензационно: Спартак Варна постави ЦСКА-София на колене

0
spartakvarna
August 3, 2024, Варна: Efbet лига: Спартак (Варна) - ЦСКА (София) на , Saturday (Photo by Орлин Цанев/Стартфото Orlin Tsanev/startphoto.bg 2024)
- -

Спартак Варна постигна сензационна победа с 3:0 при домакинството си на ЦСКА-София от третия кръг на Първа лига. „Соколите“ тотално надиграха своя опонент и това е най-малкото, с което „червените“ си тръгнаха от морската столица.

Ахмед Ахмедов изигра много силен мач, като още в 14-ата минута създаде неприятности за Дюлгеров, който се наложи да се намесва и да избива в корнер.

При ъгловия удар топката бе центрирана от Антонио Вутов, стигна до Александър Цветков, който плонжира и стреля с глава. Топката стигна до Ахмедов, който отблизо с пета я насочи във вратата на Иван Дюлгеров.

В 21-ата минута Дюлгеров направи великолепно двойно спасяване, като първо отрази с една ръка опит за прехвърлящ удар на останалия сам срещу него Ахмедов, а секунди след това изчисти силен шут по диагонала на Ромееш Ивей.

Шест минути след това домакините разиграха добре в центъра, след което топката стигна до Антонио Вутов, който изведе Ахмед Ахмедов на стрелкова позиция, но ударът на голмайстора завърши с топка в левия страничен стълб!

Спартак Варна направи резултата 3:0 в 39-ата минута. Ромееш Ивей получи топката пред наказателното поле, като бе затворен, но подаде към Ахмедов и той с левия крак вкара топката в долния десен ъгъл на Дюлгеров.

Спартак Варна направи резултата 3:0 в 59-ата минута. Филип Лесняк проби през центъра и стреля силно. Топката рикошира в десния страничен стълб, след което се удари в гърба на Иван Дюлгеров и влезе в мрежата му.

В 76-ата минута Мартин Величков получи контузия и се наложи да бъде изнесен на носилка.

ЦСКА-София стигна до едва втория си точен удар в мача в 83-ата минута, като го отправи Георги Чорбаджийски с глава, но не затрудни влезлия като резерва на вратата Никола Виденов.

Спартак Варна постигна първа победа над ЦСКА-София от 1997 година насам.

Това е втора загуба за ЦСКА-София от началото на сезона.

Новакът в Първа лига Спартак Варна вече има 7 точки след първите три кръга и все още няма загуба. ЦСКА-София е с 3 точки след победата у дома срещу Хебър.