Септември би Пирин, пропусна разгром (ВИДЕО)

0
00796600
- -

Септември победи като домакин Пирин (Благоевград), в мач от III кръг на Втора лига. Възпитаниците на Милен Радуканов се наложиха с 2:0. Успехът можеше да бъде и далеч по-изразителен, ако не бяха куп пропуски пред вратата на гостите.

Септември можеше да поведе още в 6-ата минута. След центриране отляво, Спас Георгиев засече отблизо с глава. Вратарят обаче успя да избие, след което и бе фаулиран.

Сходна ситуация имаше и в 12-ата минута. В този случай обаче, ударът с глава бе на Преслав Йорданов и премина до дясната греда.

Столичани успяха да поведат в 36-ата минута. Георги Русев центрира от фаул, а Преслав Йорданов засече неспасяемо с глава за 1:0.

В 57-ата минута Септември удвои аванса си. След центриране отдясно, Преслав Йорданов засече с глава, пращайки топката от вътрешната страна на далечната греда за 2:0.

В 82-ата минута Преслав Йорданов бе напът за запише хеттрик. Ударът му с глава обаче премина малко над вратата.

Секунди по-късно пък Павел Петков направи фрапантен пропуск, като от чиста позиция пред вратарското поле стреля над напречната греда.

Почти веднага след това, Спас Георгиев задмина съотборника от предходната ситуация, след като не намери очертанията на вратата от границата на вратарското поле.