Септември и Ботев (Вр) не излъчиха победител пред погледа на Кръстаич (ВИДЕО)

0
Снимка: fcarda.bg
- -

Септември и Ботев (Вр) не излъчиха победител в мач от III кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Двубоят пък бе изгледан на живо от новия ни национален селекционер Младен Кръстаич и екипа му.

В 8-ата минута Атанас Кабов стреля по земя от 20-ина метра. Красимир Костов обаче плонжира и изби насочената в долния му десен ъгъл топка.

В ответната атака Жан Пиер да Силва даде успореден пас по земя отдясно. Сантиметри обаче не достигнаха на Венцислав Христов да засече пред вратарското поле.

В 20-ата минута Димитър Костадинов получи на точката за изпълнение на дузпа, освободи се много технично от защитник на гостите, но паднал земята не успя да нанесе добър удар и Костов улови.

240 секунди след това Даниел Генов засече с глава центриране от корнер. Топката обаче профуча над напречната греда.

След още 4 минути отново Генов опита да преодолее Костов с шут по диагонала, който обаче стражът на врачани улови без затруднения.

Ботев започна вихрено втората част и поведе след 47 секунди игра от нея. Жан Пиер да Силва осъществи чудесен пробив отдясно, справи се с двама футболисти на домакините и центрира отлично. Мартин Кавдански пък засече с глава от вратарското поле за 0:1.

Веднага след гола Ботев можеше да удвои аванса си. Чавдар Ивайлов стреля много опасно от фал. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда.

Септември пък успя да изравни в 79-ата минута. Успореден пас отляво стигна с малко късмет в наказателното поле до Атанас Кабов, който с мощен шут от 10-ина метра порази горния десен ъгъл на вратата за 1:1.

Веднага след това столичани имаха две възможности за пълен обрат. Първо изстрел на Стойчев бе отразен от Костов, а след това удар с глава премина покрай лявата греда.

В 1-ата минута на даденото продължение Рамадан центрира от фал на първа греда. Атанас Кабов засече с глава, но топката „облиза“ левия страничен стълб.