Септември отстъпи у дома на Берое

0
chernomoretz septemvri sofiq (11)
- -

Септември загуби домакинството си на Берое с 0:1. Това беше и последният мач от първия кръг на подновеното ни футболно първенство.

В 11-ата минута Хуанка Пинеда направи добър пробив отдясно и намери начин да центрира от аутлинията към Алберто Салидо, който от близка дистанция нанесе удар с глава, но над вратата.

Шест минути след това Салидо намери Уерик Каетано от ъглов удар, халфът успя да нанесе удар, но бе много неточен.

Половин час игра след началото на срещата се стигна до най-чистото положение, като то бе на сметката на Берое. Алберто Салидо получи топката отляво и стреля отблизо от малък ъгъл, но Страхиня Керкез изби в корнер.

В 33-ата минута след избита топка от корнер Стефан Гаврилов с върна топката към наказателното поле, Франк Ландри я прати в собствената си мрежа, но попадението не бе признато заради засада на Лучано Скуадроне, който влияеше на играта.

Това бе и всичко по-интересно през първата част.

По-добрата игра на Берое през първото полувреме даде резултат в началото на второто. Уерик Каетано завъртя топката и я качи на главата на Леандро Годой, който се справи във въздуха със Страхиня Керкез и прати топката в долния десен ъгъл за 0:1.

В 56-ата минута Мартин Христов пробва късмета си от далечна дистанция и ударът му затрудни Артур Мота, но вратарят на Берое все пак се справи и на този етап опази мрежата си суха.

В 70-ата минута Септември бе близо до изравнително попадение. Фаустас Степонавичюс проби, подаде към Жан-Пиер Да Силва, който намери току появилия се на терена Кевин Беманга, той шутира силно от границата на наказателното поле към долния десен ъгъл, но Мота изби.

Шест минути след това Беманга имаше нова възможност за гол, след като получи пас отдясно от Николай Дросев и нанесе удар от движение, който премина встрани от вратата на Берое.