Септември повали Тервел в дербито на Североизток

0
- -

Септември победи Черноломец (Попово) в Тервел с 2:1 в дербито на XVIII кръг на Североизточната Трета лига.

Домакините поведоха още в 12-ата минута. Денис Кадир стреля от 25 метра от фал, топката се отби в гредата. Михаил Михайлов направи добавка от точката за изпълнение на дузпа за 1:0. Гостите дълго протестираха за игра с ръка на съперник, но претенциите им не бяха уважени.

Черноломец изравни в 26-ата минута. Мартин Кирилов игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Тихомир Кънев бе точен за 1:1.

Септември стигна до успеха в 40-ата минута. След центриране от корнер, Кристиан Пешков засече с глава за крайното 2:1.

20-ина минути преди края на мача Васил Марков извърши нарушение, което му коства втори жълт и съответно червен картон.