Септември пречупи Черно море в първия полуфинал за Купата

0
septemvri cherno more 2003 2 0 kupa 2019 4
- -

Септември взе добър аванс срещу Черно море в полуфиналния сблъсък в турнира за Купата на БФС при юношите младша възраст, родени през 2003 година.В първия мач, игран днес на терена на 57-о училище в София, столичани се наложиха с 2:0.Реваншът е на 3 април от 11:00 часа във Варна.През първите 15-ина минута нямаше опасни положeния и удари към двете врати.В 18-ата минута Симеон Александров от състава на домакините отправи първия изстрел в срещата като малко не му достигна да се разпише, защото топката срещна гредата.Само две минути по-късно домакините поведоха. След центриране от фаул топката стигна до капитана Панайот Пасков, който откри резултата. След около половин час игра Божидар Пиралков пропусна добра ситуация за Септември.През първото полувреме гостите трудно стигаха до вратата на съперника.След почивката столичани продължиха да са по-активният отбор. Малко преди края на мача удвоиха преднината си. Симеон Александров се разписа от пряк свободен удар.
В другия полуфинал Лудогорец и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 в Разград.