0
chernomoretz septemvri sofiq (11)
- -

Септември загуби от Спартак(Варна) с 0:1 като домакин.

В 5-ата минута Спартак Варна бе близо до откриването на резултата. Ахмед Ахмедов отклони с глава към Антонио Вутов, който се озова на отлична позиция в наказателното поле. Неговият удар с левия крак обаче бе спасен по прекрасен начин от Димитър Шейтанов.

Две минути по-късно Септември отговори с мощен изстрел на Митко Митков от дистанция. Мартин Величков внимаваше и изби в корнер, от който не последва опасност.

След бурното начало на двубоя последваха по-спокойни минути, в които нито един от двата отбора не успяваше да наложи доминация.

До края на полувремето нямаше опасни положения и Септември и Спартак Варна се оттеглиха при резултат 0:0.

В 57-ата минута Ивей Ромееш центрира и сложи топката на главата, но нападателят на „соколите“ не реализира от чиста позиция, въпреки че бе абсолютно непокрит.

Четири минути по-късно Септември получи хубав шанс до поведе. Домакините получиха пряк свободен удар на границата на пеналтерията. Опитът на Джордан Гутиерес не преодоля стената.

В 65-ата минута Спартак Варна получи дузпа след игра с ръка на Георги Върбанов в наказателното поле. Зад топката застана Ахмед Ахмедов вкара 7-ия си гол от началото на сезона в efbet Лига.