Сериозни проблеми за Ботев (Пд)

0
- -

Старши треньорът на Ботев Пловдив Ферарио Спасов има да решава сериозни проблеми в отбрана за гостуването на Лудогорец. Мачът е в неделя от 18:45 часа. Наказан е левият бек Филип Филипов, който бе изгонен в полуфинала за купата с ЦСКА-София (0:0). Под въпрос е десният краен защитник Джонатан Перейра. Той получи контузия и бе заменен принудително в 53-ата минута от Лазар Марин. Той пък се завърна в игра след 4 месеца отсъствие. Марин получи травма в средата на февруари в дербито с Локомотив Пловдив и именно за двубоя с армейците за първи път бе в групата.

Очаква се Лазар да смени Филипов на левия бек, а като десен краен бранител, ако Джонатан Перейра не се оправи, ще действа Иван Бандаловски. Това може да доведе до влизането на Костадин Ничев като партньор на младия Работов в центъра на ариергарда.

„Червеният картон на Филипов ще ни донесе много проблеми. Отделно, Джонатан се контузи. Ще видим какъв състав ще сглобим за мача с Лудогорец. Проблемите ни не са малко. Ограничената ни резервна скамейка не ни дава възможност за много промени“, коментира наставникът на жълто-черните Ферарио Спасов.

Той добави, че резултатът от мача с ЦСКА-София е напълно peaлен и заслужен, тъй като двата тима са си поделили по едно полувреме.