Шок и ужас в Разград! Пирин се изгаври за историята с безобразен Лудогорец в шоу с 8 гола (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
- -

Пирин поднесе сензация на сезона до този момент. В мач от XIX кръг на Първа лига, игран на стадион „Хювефарма Арена“, „орлетата“ победиха шампионите с 5:3. Така разградчани могат и да не зимуват на първото място в класирането, ако ЦСКА-София победи Арда, а след това се наложи и над „орлите“ в два от отложените си мачове.

Така Пирин стана първият отбор, реализирал 5 попадения в Разград. Досега имаше два тима, успели да вкарат по 4. Това са Литекс и швейцарският Базел.

Лудогорец натисна своя съперник още с първия съдийски сигнал. Благоевградчани обаче шокираха своите домакини след четвърт час игра. Антон Карачанаков центрира от корнер, а Христофор Хубчев от границата на вратарското поле засече с глава. Топката се чукна в дясната греда и влетя в мрежата за 0:1.

В 31-ата минута Десподов изпълни много опасно фал извън наказателното поле. Хенгелман обаче се разтегна максимално и успя да избие с една ръка в корнер.

В 38-ата минута „орлетата“ удвоиха аванса си. След много добра атака, Станоев даде пас в наказателното поле за Брахими. Последният замахна, но не успя да улучи топката. За сметка на това, стоящият зад него Оливие Вердон я прати в собствената си мрежа за 0:2.

Пирин прати Лудогорец в нокаут, само 50 секунди след началото на втората част. Гостите организираха светкавична контраатака. Карачанаков изведе Мохамед Брахими сам срещу вратаря. Последният, с плътен удар на 2 метра пред вратарското поле, не остави никакъв шанс за реакция на Кахлина за 0:3.

В 49-ата минута Каули стреля неточно от наказателното поле.

Секунди по-късно Десподов изведе Марин сам срещу вратаря. Ударът от ъгъла на вратарското поле, обаче бе отразен от Хенгелман.

В 53-ата минута Десподов стреля от директно от фал, от сериозна дистанция, а Хенгелман улови без никакви проблеми.

В 67-ата минута Десподов центрира отдясно. Топка стигна на 2-3 метра от ъгъла на вратарското поле до Ротариу, който обаче я прати над напречната греда.

180 секунди по-късно Брахими от ъгъла на вратарското поле прати за четвърти път топката в мрежата на Кахлина. Първоначално попадението бе отменено заради засада. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче се видя ясно, че такава няма и резултатът стана 0:4.

В 77-ата минута Лудогорец върна едно попадение. С удар от 25 метра Оливие Вердон намери долния ляв ъгъл на вратата на Хенгелман за 1:4.

60 секунди преди края на редовното време Лудогорец намали още изоставането си. Васимир Ел-Хатиб отсъди дузпа за домакините за спорно нарушение на Светослав Дяков. От бялата точка Десподов бе точен за 2:4.

Веднага след подновяването на играта „орлите“ стигнаха до ново попадение. Каули бе точен от границата на вратарското поле за 3:4.

Още в 1-ата минута на даденото продължение, обаче Пирин си подпечата победата. След центриране отдясно Кахлина плонжира и пресече. Топката обаче стигна до Бенгюзов, който от границата на вратарското поле прати топката в опразнената врата за 3:5.