Шоу без голове между Франция и Нидерландия

0
448871132 1012838593541869 6389588420437211404 n

Отборите на Франция и Нидерландия изиграха един великолепен мач от Европейското първеснтво, група Д. Двата  тима сътвориха истинско шоу на препълнения стадион. Петлите бяха без Мбапе, но въпреки това показаха силен футбол. Срещата завърши 0:0, но зрелището си струваше.

Мачът в Лайпциг започна чудесно за Нидерландия, като в 1-ата минута Жереми Фримпонг бе изведен на дясното крило, но ударът му по диагонала бе спасен от Майк Менян.

Франция отговори с удар извън наказателното поле на Антоан Гризман, но Барт Вербрюген също се намеси добре в 5-ата минута.

Темпото в мача остана високо, а ситуациите пред двете врати следваха една след друга.

В 14-ата минута отбраната на Нидерландия се пропука и Франция можеше да отбележи, но Гризман не можа да стреля от вратарското поле. Секунди по-късно нападателят на Атлетико Мадрид отново получи топката, но ударът му с левия крак мина покрай десния страничен стълб на нидерландската врата.

Отговорът на „лалетата“ не закъсня, след като Коди Гакпо шутира опасно в 16-ата минута, но ударът му извън наказателното поле напусна очертанията на терена след рикошет във френски футболист, но след отсъдения корнер не последва нещо опасно за Менян.

Маркюс Тюрам можеше да даде аванс на французите в 28-ата минута, когато бе изведен вляво от вратата, нахлу в наказателното поле и стреля, но топката мина над вратата.

Десет минути преди края на редовното време на първата част Шави Симонс проби през центъра и стреля от около 20 метра, но твърде слабо, за да затрудни френския вратар.

В 41-ата минута Антоан Гризман стреля от пряк свободен удар вляво от вратата, но след рикошет в стената топката излезе в корнер.

До края на първата част тимът на Дидие Дешан бе по-активен, но до гол не се стигна и двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме също започна с висок интензитет и непрестанни атаки към двете врати, но голът така и не падаше. Постепенно темпото спадна и двата отбора внимаваха повече при действията си във фаза атака и фаза защита.

След час игра Усман Дембеле нахлу към центъра и подаде на Тюрам, но ударът му по земя бе неточен.

В 65-ата минута „петлите“ направиха огромен пропуск. Дембеле бе намерен в наказателното поле и успя да се пребори за топката. Тя отиде в краката на Н‘Голо Канте, който намери Антоан Гризман на чиста позиция. От непосредствена близост обаче нападателят не съумя да преодолее Вертбрюкен. Стражът на „лалетата“ успя да избие с крак.

Две минути след това удар на Дембеле мина над вратата, но хватката на „петлите“ около вратата на „лалетата“ се затягаше.

Нидерландия осъществи чудесна атака в 69-ата минута, когато Менян спаси удар на Депай, но топката се върна към Шави Симонс, който от 15-ина метра я прати в долния ляв ъгъл на вратата на „петлите“. Страничният съдия вдигна флага си за засада, тъй като в близост до вратаря на Франция бе Дензъл Дъмфрис, който според ВАР влияеше на Менян и голът не бе зачетен! Решението на съдиите обаче бе повече от дискусионно, тъй като нидерландският футболист не бе пред, а на около 2 метра встрани от френския вратар и попадението спокойно можеше да бъде зачетено.

Последваха по-силни минути за тима на Роналд Куман.

В  самия край обаче Франция натисна здраво. Създадени бяха 2-3 опасности пред вратата на лалетата. Равенството обаче остана.