Ще има ли съдийско дежавю на Септември – Локо Сф?

0
nesebar septemvri (42)
- -

Локомотив София гостува днес от 19:00 часа на Септември в предпоследен двубой от четвъртия кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ столичните железничари ще опитат да затвърдят възхода след нулевото равенство с Берое в Стара Загора и последвалата победа с 2:1 у дома над евроучастника Черно море, която бе първа за тима за сезона. По този начин съставът, воден от Иван Колев, успя донякъде да заличи лошия старт, дошъл с домакинската загуба с 1:6 от Левски в първия кръг.

Септември пък все още няма точков актив, след като отстъпи с 0:1 на Берое и 0:2 на Черно море в откриващите си две срещи след завръщането в Първа лига. Домакинството на ЦСКА 1948 от миналия кръг пък бе отложено заради европейските ангажименти на съперника. Така отборът на Николай Митов имаше двуседмична пауза между поражението на „Тича“ и днешния сблъсък с Локо София.

Назначението на съдийската комисия към БФС за двубоя на „Васил Левски“ бе доста интересно, отбелязва „Тема спорт“. Главен рефер ще бъде Георги Давидов, който преди година и половина ръководи мач между двата тима. На 18 февруари 2023 г. в „Надежда“ арбитърът изгони още до почивката двама футболисти на столичните железничари – вратаря Любенов и Антонио Вутов, а в крайна сметка срещата завърши 1:1.

Иван Колев няма кадрови проблеми в своя състав с изключение на контузията на капитана Валентин Николов, който е аут от терените до края на месеца.