Швейцария детронира Италия! Европа ще има нов крал

0
shveicariq
Снимка: facebook.com/Swiss.Nati.Men

Швейцария победи Италия, която бе действащият европейски шампион, в първия 1/8-финален сблъсък на Евро 2024. На „Олимпиащадион“ „кръстоносците“ се наложиха с 2:0 и се класираха на 1/4-финалите.

В 24-тата минута Емболо бе изведен сам вратаря, но Джанлуиджи Донарума демонстрира страхотен рефлекс и изби.

В 32-рата минута удар на Рикардо Родригес мина над вратата.

Швейцария поведе в 37-ата минута. Варгас намери в наказателното поле Фройлер, който си повдигна топката и стреля от воле. Топката се отклони леко в защитник на Италия, което бе достатъчно да направи Донарума безпомощен за 1:0.

В самия край на полувремето Фабиан Ридер стреля много опасно от фал. Донарума успя със сетни сили да докосне топката, която след това срещна лявата, отново се отклони във вратаря и излезе в корнер.

Швейцария удвои аванса си само 27 секунди след началото на втората част. Варгас с прекрасен удар от 14-15 метра прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 52-ата минута Фабиан Шер, в опита си да изчисти центриране в наказателното поле, можеше да си вкара автогол с глава. Топката обаче срещна лявата греда.

В 74-ата минута Джанлука Скамака направи по-трудното и от 3 метра, вместо да върне интригата в мача, нацели дясната греда.